Genel Güncel Gündem

4’ÜNCÜ GELENEKSEL YÜRÜYEN KÖŞK SATRANÇ TURNUVASI TAMAMLANDI

Yalova Belediyesi, Türkiye Satranç Federasyonu ve Yalova Belediye Gençlik ve Spor Kulübü ortaklığında 19-20 Şubat tarihleri arasında düzenlenen “4. Geleneksel Yürüyen Köşk Satranç Turnuvası” tamamlandı. 24 farklı ilden, 3 kategoride,..

4’ÜNCÜ GELENEKSEL YÜRÜYEN KÖŞK SATRANÇ TURNUVASI TAMAMLANDI

Yalova Belediyesi, Türkiye Satranç Federasyonu ve Yalova Belediye Gençlik ve Spor Kulübü ortaklığında 19-20 Şubat tarihleri arasında düzenlenen “4. Geleneksel Yürüyen Köşk Satranç Turnuvası” tamamlandı. 24 farklı ilden, 3 kategoride, 187 sporcunun katılımıyla gerçekleşen turnuvada ödüller sahiplerini buldu.

Yalova Belediye Başkan Vekili Mustafa Tutuk ve Türkiye Satranç Federasyonu Başkanı GülkızTulay Yürüyen Köşk’te hazırlanan masada ilk maçı yaparak, turnuvayı başlattılar.Başkan Vekili Tutuk ve Federasyon Başkanı Tulay turnuva esnasında bir takım açıklamalarda bulundular.

Tutuk, “Yürüyen Köşk’te Turnuva Yapmak Ayrı Bir Gurur”

“Şuan Mustafa Kemal Atatürk’ün, ‘Yalova Benim Kentimdir’ dediği şehirden, paşamızın evinin yanında bu turnuvayı, bu maçı yapıyoruz. Bu da ayrı bir gurur” diyen Başkan Vekili Mustafa Tutuk: “Yürüyen Köşk turnuvamız, yılda bir kez oluyor. Ancak bizler sizleri başka etkinliklerde de Yalova’da görmek isteriz. Satranç severleri Yalova’da ağırlamak isteriz. Tesislerimiz yeterli, belediyemiz imkanları mevcut, sizleri burada görmekten son derece memnunuz.”

Federasyon Başkanı Tulay, “Yalova, Türk Satrancının Motif İllerinden Biri”

Türkiye Satranç Federasyon Başkanı GülkızTulay: “Her zaman Yalova’nın Türk satrancına motif illerden biri olmasıyla gurur duyuyoruz, övünüyoruz. Malum federasyonların en önemli destekçilerinden biri de yerel yönetimler olmalı. Biz son birkaç yıldır yerel yönetimlerin desteğini alarak, daha da güçlü bir federasyon haline geldik. Onun için de biz Yalova Belediyemize, sizin şahsınıza çok teşekkür ediyoruz” dedi.

Yalova Belediyesi ev sahipliğinde bu yıl 4’üncüsü gerçekleşen “Geleneksel Yürüyen Köşk Turnuvası”nın ikinci günü ise dolu dolu geçti. Turnuvaya gelen sporcular hünerlerini 2.günde de sergilediler. Final maçları öncesinde Federasyon Başkanı GülkızTulay ve Başkan Yardımcısı Ahmet Sarıduman, sporcular ve velilere hitap etti.

Tülay, “Turnuvanın Adı Çok Değerli”

Başkan GülkızTulay: “Yalova, Türk Satrancı açısından oldukça önemli illerimizden birisi. Bu önem nereden geliyor. Belediyemiz destek veriyor,  il temsilcilerimiz çok iyi çalışıyor. Satranç sporunu önemseyen velilerimiz var ama çok sevgili sporcularımız sizin satranca olan düşkünlüğünüz işte bugün bizim buraya gelmemizdeki en önemli nedenimiz. Turnuvanın adı çok güzel. 4’üncüsü yapılıyor. Yürüyen Köşk’ün hikayesini sizlere sporcu arkadaşlarımızın anlatmasını istiyorum” dedi.

 

Yürüyen Köşk’ün Hikayesini Minikler Anlattılar

Yalova Belediyesi tarafından bu yıl 4’üncüsü gerçekleşen “4.Geleneksel Yürüyen Köşk Turnuvası” öncesi 187 sporcu Köşk’ün hikayesini rehberlerden dinleyerek, köşk hakkında bilgiler aldılar. Ardından minikler turnuvanın 2’inci gününde köşkün hikayesini federasyon başkanına anlattılar.

Ödüller Sahiplerini Buldu

Açık kategoride, Özdemir Serhan Berat 1’inci olurken, RzayevAskar 2, Canbulan Arda ise 3’üncü oldu.12 yaş ve altı kategorisinde Cankurt Arda 1’inci olurken, 2’inci sırada Yılmaz Oğuz ve ardından Yıldız Çınar Nadir takip etti. 8 yaş kategorisinde ise; Koyunoğlu Ömer Alp liderliği alırken, Kahraman Seyit Kadir 2, Yıldız Ali Aras ise turnuvayı 3’üncü olarak tamamladı.

En İyi Kadınlar ve En İyi Erkekler Belli Oldu

Açık kategoride, en iyi yerel erkek sporcu Arda Canbulan, en başarılı kadın sporcu ise Nurseda Dal olurken, 12  yaş altı en iyi erkek sporcu Eymen Düzgün, en başarılı kadın sporcu İpek Doğan ve 8 yaş altı en iyi yerel erkek sporcu Ömer Alp Koyunoğlu, en başarılı kadın sporcu ise Nil Bilge Alsançoglu oldu.

2 gün boyunca gerçekleşen turnuva, Yalova Belediye Başkan Vekili Mustafa Tutuk, Başkan Yardımcısı Ahmet Sarıduman, Türkiye Satranç Federasyon Başkanı GülkızTulay, Türkiye Satranç Federasyonu Başkan Vekili Aşkın Keleş, Türkiye Satranç Federasyon Asbaşkanı Ömer Asım Ötegen, Yerel Yönetimlerle İşbirliği Kurulu Üyesi Abdurrahman Baltacı, MHK Üyesi Umut Sapan, Yönetim Kurulu Üyesi Av. Berkay Çelik, Yalova Satranç Federasyonu İl Temsilcisi Erkan Şat, sporcu ve velilerin katımıyla gerçekleşti.

 

 

 

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Sitemizde yapacağınız yorumlar kontrol edildikten sonra yayınlanacaktır.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL