Genel

CAN DOSTLARIMIZ İLGİ BEKLİYOR

Gelecek Partisi Yalova İl Başkanlığı, sokak hayvanlarına yönelik farkındalık çalışmasına imza attı. İl Başkanı Kürşat Emre Çandır, İl Yönetim Kurulu Üyeleri Mehtap Ensarioğlu, Umut Özer Özmen,Merkez İlçe Başkanı Metin Fitoz..

CAN DOSTLARIMIZ İLGİ BEKLİYOR

Gelecek Partisi Yalova İl Başkanlığı, sokak hayvanlarına yönelik farkındalık çalışmasına imza attı. İl Başkanı Kürşat Emre Çandır, İl Yönetim Kurulu Üyeleri Mehtap Ensarioğlu, Umut Özer Özmen,Merkez İlçe Başkanı Metin Fitoz ve hayvansever aktivistlerin olduğu topluluk, sokak hayvanlarına yönelik bir çalışma için biraraya geldi. Yalova’da özellikle Taşköprü civarında hayatta kalma mücadelesi veren sokak hayvanlarının sayılarının yüzlerle ifade edildiğini söyleyen Çandır, 23 Mayıs tarihindeki konserde toplanan 300 kg.’ı aşan mamaların sokak hayvanlarına ulaştırıldığını, hayvanseverlerin kendi aralarında gönüllülük esasına uyarak topladıkları yardımları sokak hayvanlarına ulastırdıklarını ifade ederek, yapılan yardımların maalesef yeterli olmadığına bizzat şahit olduklarını dile getirdi.

Gelecek Partisi İstişare Kurulu Üyesi Özer Umut Özmen de yaptığı açıklamada, Yalova’da bilhassa şehir dışında hayatta kalmaya çalışan yüzlerce sokak hayvanı olduğunu, gıda, su ve ilaç noktasında yetersizlikler olduğunu gözlemlediklerini, gönüllü isimlerle birlikte sağlıklı yaşam koşullarının sağlanabilmesi için gayret ettiklerini, ancak yeterli bütçe olmadığı için yardım faaliyetlerinin de yeterli düzeyde olmadığını ifade etti. Yetersiz beslenme ve sağlıksız yaşam koşulları sebebiyle birçok sağlık sorunu ile karşı karşıya olduklarını ifade eden Özmen, çok daha iyi imkanlara sahip geniş kapsamlı bir hayvan barınağına ihtiyaç duyulduğunu ifade ederek, insanlar gibi can dostlarımızın da sağlıklı yaşam şartları haklarının olduğunu ifade etti.

Gelecek Partisi İl Yönetim Kurulu Üyeleri, 75 kg kuru mama dağıtımı gerçekleştirirken, İl Başkanı Çandır çalışmaların önümüzdeki dönemde de devam edeceğini söyledi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Sitemizde yapacağınız yorumlar kontrol edildikten sonra yayınlanacaktır.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL