Güncel Gündem

BAŞKAN VEKİLİ TUTUK “NEVRUZ BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN”

Yalova Belediye Başkan Vekili Mustafa Tutuk, Nevruz Bayramı dolayısıyla yazılı bir açıklama yaptı. “Nevruz’un yüzlerce yılık maziye sahip büyük Türk milletinin çağlar ötesinden taşıdığı değerler, onu güçlü ve sözü geçen..

BAŞKAN VEKİLİ TUTUK “NEVRUZ BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN”

Yalova Belediye Başkan Vekili Mustafa Tutuk, Nevruz Bayramı dolayısıyla yazılı bir açıklama yaptı.

“Nevruz’un yüzlerce yılık maziye sahip büyük Türk milletinin çağlar ötesinden taşıdığı değerler, onu güçlü ve sözü geçen bir millet haline getiren en önemli etkendir” diye sözlerine başlayan Başkan Vekili Tutuk mesajına şöyle devam etti;

“Nevruz Bayramı kardeşlik, dostluk, hoşgörü, barış, baharın canlanması, birlik ve beraberlik ile bir arada yaşamamız olarak tabir ettiğimiz önemli bir kültür değerimizdir. Orta Asya’dan Anadolu’ya bu güzel coğrafyada yaşayan toplulukların ortak kültür ve geleneğinin bir parçası ve baharın müjdeleyicisi olan Nevruz, milletimizin sevgi ve saygı içerisinde yaşama isteğini müjdeleyen bir gündür. Nevruz kutlamalarının, günümüzde, tarihi mirasımıza, kültür ve medeniyetimize yakışır bir şekilde toplumsal barışımızı, birlik ve beraberliğimizi daha da güçlendirecek adımlar atmaya, bir arada yaşama azmimizi kararlılıkla korumaya devam etmeliyiz. Bu vesile ile, güzel günlerin habercisi kabul edilen, anlam ve önemine uygun olarak coşkuyla karşıladığımız Nevruz’un halkımızın barış ve kardeşlik duygularını ve milli değerlerimize bağlılığını artırmasını temenni ediyor Türk milletinin bayramını kutluyorum.”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Sitemizde yapacağınız yorumlar kontrol edildikten sonra yayınlanacaktır.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL