Gündem

BU DOSYADA YOK YOK!

Bodrum’da daha önce bir banka tarafından satışa çıkarılan ünlü ünlü sanatçı Kibariye ‘ye ait villayı satın alan iş insanı villasını işgal edip başkalarına kiralayan S.G hakkında suç duyurusunda bulundu. Polis..

BU DOSYADA YOK YOK!

Bodrum’da daha önce bir banka tarafından satışa çıkarılan ünlü ünlü sanatçı Kibariye ‘ye ait villayı satın alan iş insanı villasını işgal edip başkalarına kiralayan S.G hakkında suç duyurusunda bulundu. Polis zoru ile evden çıkarılan ve villanın kendilerine ait olduğunu dile getirerek işgale devam eden kişiler hakkında şikayetçi oldu.

Bodrum Gökçebel Mahallesinde bulunan daha önce ünlü sanatçı Kibariye’ye villa borçları yüzünden bir banka tarafından icra yolu ile satışa çıkartıldı. Daha önce villayı satın aldığını iddia eden S.G  2019 yılında 4.5 milyon liraya aldığı villanın Kibariye ve eşi Ali Küçükbalçık tarafından bir başkasına da satıldığını öne sürerek ‘dolandırıcılık’ iddiasıyla mahkemeye başvurmuştu. Kibariye’nin Yalıkavak’daki evini 2019 yılında 4.5 milyon lira ödeyerek satın aldığını ve içine yerleştiğini, ancak bankadan hacizli olduğu için tapuyu 2 yıldır alamadığını iddia ederek Kibariye ile eşinin evi iki farklı kişiye kiraladığını, yakın zamanda da başka bir alıcıya sattıklarını ileri sürerek basında çıkan haberler ilişkin Kibariye’nin eşi Ali Küçükbalçık çıkan haberlerin asılsız olduğunu asıl donaldırıldıklarının kendileri olduklarını ve şahsın 16 suç kaydının olduğunu ve asıl dolandırıldıklarının kendisini olduğunu ifade etmişti. S.G villayı 17.05. 2021 tarihinde  belirtilen miktar karşılığında A.S satış yapılacağına dair sözleşme akdi yapıldı.

İŞGALE DEVAM ETTİLER
Villada kiracı olan S.G eşi H.B ‘ye 750 bin TL ve kapıcı T.K’ya 10 bin TL ödenerek villayı terk etmelerini talep ederek ödeme yapıldı. yapılan anlaşma gereği  1.Asliye Hukuk Mahkemesinin ilgili dosyasına sunulan dilekçe ile feragat edildiği tutanak ve video kaydı ile kayıt altına alındı.Satışın yapılmasının ardından elektrik ve su abonelikleri  Ü.S serin adına alındı.

VİLLAYI BAŞKALARINA KİRAYA VERDİLER
S.G H.B ve T.K villayı günlük 10 bin TL başkasına kiraya vererek elektrik ve su aboneliklerini üzerine geçirdiler.

POLİS ZORUYLA EVDEN ÇIKARILDILAR
A.S tarafından yaşanan işgal ile şikayetçi oldu. Polis ekiplerince villaya gidilerek evden çıkarıldılar. İşgale devam ettiler. İş insanı A.S ‘nin avukatı tarafından Bodrum Cumhuriyet savcılığına suç duyurusunda bulundu. Resmi olarak tapu kaydı bulunmasına rağmen işgalin devam etmesi üzerine yapılan suç duyurusunda nitelikli dolandırıcılık, konutu izinsiz  kullanmak dokunulmazlığın ihlali,tehdit ve başkalarına ait villaya elden almak, taşınmazı yıkmak. sahte belge kira kontratı düzenleyerek abonelik iptali , mülkiyete zarar verme kira geliri elde edip haksız kazanç sağladıkları gerekçesiyle suç duyurusunda bulunuldu.
Öte yandan yapılan sözleşme ve ödenen paralar ve video kayıtları da  dosyalara eklendi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Sitemizde yapacağınız yorumlar kontrol edildikten sonra yayınlanacaktır.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL