Bölge Gündem

HERSEK LAGÜNÜ ÖĞRENCİLERİN İLGİ ODAĞI OLDU

Halil İnalcık Anadolu Lisesi 9. sınıf öğrencileri, Altınova Belediyesi Hersek Lagünü Doğa Eğitim Merkezi ve Engelsiz Kuş Gözlem Kulesi ile Altınova Belediyesi Engelsiz Tıbbi Aromatik Bitkiler Bahçesi’ni ziyaret ettiler. Halil..

HERSEK LAGÜNÜ ÖĞRENCİLERİN İLGİ ODAĞI OLDU

Halil İnalcık Anadolu Lisesi 9. sınıf öğrencileri, Altınova Belediyesi Hersek Lagünü Doğa Eğitim Merkezi ve Engelsiz Kuş Gözlem Kulesi ile Altınova Belediyesi Engelsiz Tıbbi Aromatik Bitkiler Bahçesi’ni ziyaret ettiler.

Halil İnalcık Hoca’nın ismini taşıyor

Osmanlı’nın devlet olma statüsünü Yalova’nın Altınova ilçesinde o zamanlarda Yalovakova olarak adlandırılan noktada gerçekleşen Bafeus savaşı sonrasında kazandığını belgelerle ispatlayarak tarihte çığır açan Dünyaca ünlü tarihçi Prof. Dr. Halil İnalcık Hoca’nın isminin verildiği “Prof. Dr. Halil İnalcık Anadolu Lisesi” okulu öğretmen ve öğrencileri Hersek Lagününde ağırlandı.

Bölge hakkında bilgi aldılar

Yalova Prof. Dr. Halil İnalcık Anadolu Lisesi 9. sınıf öğrencileri, Altınova Hersek Lagününü ziyaret etti. Öğrencilere; Altınova Belediyesi Kuş Gözlemcisi Fatih Bülbül ve Altınova Belediyesi Hersek Engelsiz Tıbbi Aromatik Bitkiler Bahçesi Görevlisi Alihan Sevinç tarafından Hersek Bölgesiyle ilgili bilgiler verildi.

Doğa Pasaportu aldılar

Altınova Belediyesi Hersek Lagünü Doğa Eğitim Merkezi ve Engelsiz Kuş Gözlem Kulesi ile Tıbbî Aromatik Bitkiler Bahçesi’ne hayran kalan öğrenciler, Doğa Ve Hayvanları Koruma Gönüllüleri Sözleşmesini de içeren Türkiye’nin ilk ve tek Altınova Belediyesi Doğa Pasaportu’nu da alarak oldukça keyifli bir gün geçirdi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Sitemizde yapacağınız yorumlar kontrol edildikten sonra yayınlanacaktır.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL