Güncel Gündem

İKİ OSB BİRLEŞEREK İHTİSAS OSB OLACAK

İKİ OSB BİRLEŞEREK İHTİSAS OSB OLACAK Yalova Avrasya Giyim İhtisas OSB ve Yalova Gemi İhtisas OSB yönetimleri, yaptıkları ortak basın açıklamasıyla, kamuoyunun ve kurucu ortakların “Karma OSB” hassasiyetlerini dikkate alarak,..

İKİ OSB BİRLEŞEREK İHTİSAS OSB OLACAK

İKİ OSB BİRLEŞEREK İHTİSAS OSB OLACAK

Yalova Avrasya Giyim İhtisas OSB ve Yalova Gemi İhtisas OSB yönetimleri, yaptıkları ortak basın açıklamasıyla, kamuoyunun ve kurucu ortakların “Karma OSB” hassasiyetlerini dikkate alarak, iki OSB’nin sadece kendi ihtisas alanlarıyla sınırlı olacağı “gemi” ve “giyim” sektöründe faaliyet göstermek üzere yeni bir “İhtisas OSB” çatısı altında birleştirilmesi için Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın olumlu görüşünü aldıklarını açıkladı.
Açıklamada, “Yalova Avrasya Giyim ve Gemi İhtisas OSB çatısı altında OSB’leri birleştirme işlemlerimize, Yalova kamuoyunun çevre dostu, yeşil ve yüksek teknolojili sanayi taleplerini göz önünde bulunduracak şekilde yeniden başlanmış olup, yatırımlarımıza bu çerçevede devam edilecektir” denildi.
Yalova’da gündemini uzun süredir meşgul eden Karma OSB’de yaşanan gelişmeyle ilgili yazılı bir basın açıklaması yapıldı. Açıklamada, iki OSB’nin birleşmesiyle daha güçlü, sanayiciye daha faydalı olacağı düşünülen bir yapıyla faaliyetlerin devam etmesi konusunda çalışmalar yapıldığı hatırlatıldı.
OSB’lerin birleşmesi konusunda, Yalovalıların kaygılarını gidermek ve doğruların bilinmesini sağlamak adına, konuya açıklık getirilmek istenen açıklamada şu ifadelere yer verildi:
“İki OSB’nin birleşmesi neticesinde; ortak tesislerin ve enerji kaynaklarının daha verimli bir şekilde kullanılması, aynı zamanda da OSB’lerin en kısa sürede hayata geçerek üretimleriyle ülke ekonomisine katkı sağlamaları ve gerçekleşecek yatırımlar ile de Yalova İlimizin nitelikli istihdam taleplerinin karşılanması hedeflenmiştir.
Yalova İli için faydalı olacak en doğru kararın alınması ve yerelin hassasiyetlerini dikkate almak adına, OSB’lerin kurucu ortağı olan İl Özel İdaresi ile Ticaret ve Sanayi Odasının bu birleşme konusundaki görüşleri talep edilmiştir. Her iki kurucu ortağımızın da bu konuda aldıkları kararlar neticesinde; yeni bir birleşme yöntemi çalışmalarına başlanmıştır.
Gelinen son noktada; Yalova kamuoyunun ve Kurucu ortaklarımızın ‘Karma OSB’ konusundaki hassasiyetlerini de dikkate alarak, iki OSB’nin sadece kendi ihtisas alanlarıyla sınırlı olacağı “gemi” ve “giyim” sektöründe faaliyet göstermek üzere yeni bir ‘İHTİSAS OSB’ çatısı altında birleştirilmesinin mümkün olduğu görüşü Sanayi ve Teknoloji Bakanlığımızdan yazılı olarak alınmıştır.
‘Yalova Avrasya Giyim ve Gemi İhtisas OSB’ çatısı altında OSB’leri birleştirme işlemlerimize, Yalova kamuoyunun çevre dostu, yeşil ve yüksek teknolojili sanayi taleplerini göz önünde bulunduracak şekilde yeniden başlanmış olup, yatırımlarımıza bu çerçevede devam edilecektir.”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Sitemizde yapacağınız yorumlar kontrol edildikten sonra yayınlanacaktır.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL