Genel

KADINLAR GÜNÜNDE ANLAMLI ETKİNLİKLER GERÇEKLEŞTİRİLDİ

8 Mart Dünya Kadınlar Günü Yalova Belediyesi’nin düzenlemiş olduğu çeşitli etkinliklerle kutlandı. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla Yalova Belediyesi ile 8 Mart Kadın Dayanışma ve Destekleme Derneği birlikte düzenlediği..

KADINLAR GÜNÜNDE ANLAMLI ETKİNLİKLER GERÇEKLEŞTİRİLDİ

8 Mart Dünya Kadınlar Günü Yalova Belediyesi’nin düzenlemiş olduğu çeşitli etkinliklerle kutlandı.

8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla Yalova Belediyesi ile 8 Mart Kadın Dayanışma ve Destekleme Derneği birlikte düzenlediği fotoğraf sergisi Kent Müzesinde açıldı. Açılışa Yalova Valisi Muammer Erol, Yalova Belediye Başkan Vekili Mustafa Tutuk, İl Emniyet Müdürü Göksel Topaloğlu, Başkan Yardımcıları Fatih Şahin, Ahmet Sarıduman, AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Selihan Dicle Şimşek Battal, İl Kültür ve Turizm Müdürü Şeref Tali ve vatandaşlar katıldı.

Kadın temasının vurgu yapıldığı sergide Yalova’da çalışan kadınların fotoğrafları ile birlikte tablolarda ve el emekleriyle yapmış oldukları işlerde yer aldı. Sergiyi gezen protokol üyeleri ve vatandaşlar Yalova Belediyesi tarafından hazırlanan Yalova’da çalışan kadınları konu alan belgesel izledi.

Çiçek Sabunu Dağıttıldı

Sergi bitiminde Başkan Vekili Tutuk, 15 Temmuz Demokrasi ve Cumhuriyet Meydanı’nda Yalova Belediyesi tarafından kurulan standı ziyaret etti. Burada bulunan Yalova Belediyesi kadın personellerinin kadınlar gününü kutlayan Başkan Vekili Tutuk, çiçek sabunu dağıtımı gerçekleştirdi.

Kadınlar Gününe Özel Matine ve Halk Oyunları Gösterisi Gerçekleştirildi

Yalova Belediyesi tarafından kadınlara özel matine yapıldı. Tatil Parkta gerçekleştirilen programda HAKHAN sahne aldı. Birbirinden güzel eserleri kadınlar için seslendiren HAKHAN programa katılanlara ve bu programı gerçekleştiren Yalova Belediye Başkan Vekili Mustafa Tutuk’a teşekkür etti.

Ayrıca Yalova Valiliği, Yalova Belediyesi, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü ve Yürüyen Köşk Kültür Sanat Akademisi Gençlik Spor Kulübünün ortaklaşa düzenlediği Halk Oyunları Gösterisi Raif Dinçkök Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. Programda slayt ve video gösterileri sonrasında 70 kadın dansçının katılımıyla ülkemizin çeşitli yörelerine ait halk oyunları sergilendi. Her iki programa katılan Yalova Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Sarıduman, programa katılan kadınların gününü kutlayarak Başkan Vekili Mustafa Tutuk’un selamlarını iletti.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Sitemizde yapacağınız yorumlar kontrol edildikten sonra yayınlanacaktır.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL