Güncel

“SİSTEM BOZULUYOR”

Kanalizasyondan çıkanlar ’yok artık’ dedirtti   Altınova Belediyesi Garaj Amirliği ekipleri kanalizasyonlarda genel temizlik çalışması yaptı. Hatlardan çıkan malzemeler ekipleri şaşkına çevirirken, ‘yok artık’ dedirtti. Altınova Belediyesi Su ve Kanalizasyon..

“SİSTEM BOZULUYOR”

Kanalizasyondan çıkanlar ’yok artık’ dedirtti

 

Altınova Belediyesi Garaj Amirliği ekipleri kanalizasyonlarda genel temizlik çalışması yaptı. Hatlardan çıkan malzemeler ekipleri şaşkına çevirirken, ‘yok artık’ dedirtti.

Altınova Belediyesi Su ve Kanalizasyon ekipleri, kanalizasyon temizleme çalışmasında tıkanıklıklara neden olan pek çok cisim görenleri hayretler içerisinde bıraktı.

“SİSTEM BOZULUYOR”

Kanalizasyon sistemine gelişigüzel atılan ıslak mendiller, çocuk ve kadın bezleri ve plastik şişeler, çatal, kaşık, terlik, kum çuvalı, atık yağ gibi malzemeler atıksu ve yağmursuyu hatlarının tıkanmasına ve su baskınlarının yaşanmasına neden oluyor.

Altınova Belediyesi Garaj Amiri Yusuf Yılmaz bu konuda vatandaşların hassas davranmasını isteyerek, “Atık su ve kanalizasyon terfi merkezlerimizde bulunan pompalar ve mekanik ekipmanlarımız, atılan bu tür atıklarla büyük zarar görüyor. Atık sularının düzenli akışını engelleyen plastik ve cam şişeler, teneke konserve kutuları, kumaş parçaları, saç, kum, atık yağlar, araç lastikleri, giyim eşyaları ve çuvallar gibi çeşitli kirletici malzemeler, terfi istasyonları ve arıtma tesislerinin çalışma sistemini bozuyor. Sık sık pompaları tıkayarak yıpranmalarına ve arıza yapmalarına neden olan bu maddeler, işletme bakım giderlerini de artırıyor” diye konuştu.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Sitemizde yapacağınız yorumlar kontrol edildikten sonra yayınlanacaktır.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL