Gündem

VALİ MUAMMER EROL’UN ANNELER GÜNÜ MESAJI

Sevgi, şefkat, sabır ve fedakârlıkla sağlıklı nesillerin yetiştirilmesinde önemli bir sorumluluk üstlenen her koşulda seven, koruyan, kollayan, evlatlarına kol kanat geren annelerimizin, Anneler Günü’nü kutluyorum. Ailenin temel yapı taşı olan..

VALİ MUAMMER EROL’UN ANNELER GÜNÜ MESAJI

Sevgi, şefkat, sabır ve fedakârlıkla sağlıklı nesillerin yetiştirilmesinde önemli bir sorumluluk üstlenen her koşulda seven, koruyan, kollayan, evlatlarına kol kanat geren annelerimizin, Anneler Günü’nü kutluyorum.

Ailenin temel yapı taşı olan annelerimiz, ömür boyu sevgiye, saygıya, hizmete ve hürmete layık en yüce varlıklardır. Sevgilerin en güzeliyle hayatımıza anlam kazandıran annelerimiz, ilk öğretmenimiz ve hayat boyu yol göstericimizdir.

Yüce dinimiz, anneye ve anne sevgisine özel bir yer vermiş, Sevgili Peygamberimiz “Cennet Annelerin Ayakları Altındadır” Hadis-i Şerif’inde annelerimizin ne kadar büyük bir mertebede olduklarını belirterek, vaktinde kılınan namazdan sonra en sevimli işin anneye iyilik etmek olduğunu, Allah’ın rızasını kazanmanın, cennete ulaşmanın en kestirme yolunun anneye hizmetten ve anneyi gereği gibi sevmekten geçtiğini bildirmiştir.

Anne sevgisi, sevgilerin en büyüğü, en kıymetlisidir. Onların sevgisine layık birer evlat olmak, onları mutlu etmek ve onlara hak ettikleri değeri vermek biz evlatları olarak en büyük vazifemiz olmalıdır.

Ömürlerini ailelerine vakfeden, yüreğinde taşıdığı sınırsız sevgi ve sabırla her daim hürmetlerin en büyüğünü hak eden, başta şehit anneleri olmak üzere, tüm annelerimizin Anneler Günü’nü kutluyor; ahirete irtihal etmiş tüm annelerimizi rahmetle ve minnetle yad ediyorum.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Sitemizde yapacağınız yorumlar kontrol edildikten sonra yayınlanacaktır.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL