Gündem

YALOVA BELEDİYESİ HERKESİN YANINDA OLDU

Yalova Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü geride bırakmış olduğumuz 2021 yılı içerisinde birçok çalışmaya imza attı. Yaşlılara ziyaretlerden, sıcak yemek dağıtımına, engelli vatandaşlara destekten, hasta nakilleri olmak üzere birçok..

YALOVA BELEDİYESİ HERKESİN YANINDA OLDU

Yalova Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü geride bırakmış olduğumuz 2021 yılı içerisinde birçok çalışmaya imza attı.

Yaşlılara ziyaretlerden, sıcak yemek dağıtımına, engelli vatandaşlara destekten, hasta nakilleri olmak üzere birçok konuda Yalovalı vatandaşların yanında olan Yalova Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü, 2022 yılında da çalışmalarını aralıksız olarak arttırarak devam edecek.

Yaşlılarımız Unutulmadı

70 yaş üstü vatandaşların doğum günleri ziyaretlerini aksatmadan sürdüren Yalova Belediyesi ekipleri, 2021 yılında 7 bin 258 ziyaret gerçekleştirdi. Yapılan ziyaretlerde yaşlı vatandaşlarımıza çeşitli hediyeler takdim eden ekipler, ayrıca 11 bin 10 vatandaşımızı arayarak talep ve isteklerini dinledi. Bununla birlikte ekipler, 2 bin 735 yaşlı vatandaşı evlerinde ziyaret etti.

Engelli Vatandaşlara Destek Verildi

Yalova Belediyesi ekipleri tarafından engelli vatandaşlara yönelik yapılan hizmetlerde 41 tekerlekli sandalye, 97 medikal malzeme desteği verilirken, kalıtsal metobolik hastalık olan PKU hastalarına yönelik özel yiyeceklerden oluşan 59 erzak kolisi teslim edildi. Ayrıca 31 engelli vatandaşa yapılan ziyaretlerde 32 adet hediye takdim edildi.

Sosyal Destekler Devam Etti

Sosyal Belediyecilik kapsamında vatandaşlardan alınan 147 adet ikinci el eşyalar evlerinden teslim alınarak ihtiyaç sahibi olan vatandaşlara teslim edildi. Bununla birlikte 2 bin 380 kıyafet, 100 bin 390 sıcak yemek, 3 bin 793 erzak yardımı ve 817 vatandaşa ise hijyen/ bebek bezi desteği sağlandı.

1988 Hasta Nakli Gerçekleştirildi

Yalova Belediyesi 2021 yılı içerisinde şehir dışında tedavileri devam eden toplam 1988 hastanın naklini gerçekleştirdi. 167 vatandaşa Ambulans hizmeti veren Yalova Belediyesi ekipleri, engelli 277 vatandaşımıza ise servis hizmeti verdi.

737 Vatandaş Kuaför ve Berber Hizmetinden Yararlandı

Evlerinden çıkamayan başta yaşlılar olmak üzere engelli vatandaşlara yönelik kuaför ve berber hizmetinden toplam 737 vatandaş yararlandı. Kuaför 313, berber 424 vatandaşa evlerine gidilerek hizmet verildi.

Hoş Geldin Bebek Projesinde 1061 Aile Ziyaret Edildi

Yalova Belediyesi’nin ‘Hoş Geldin Bebek’ projesinde 2021 yılı içinde toplam toplam 1061 bebek ziyareti gerçekleştirildi. Yapılan ziyaretlerde ailelere bebek bakım seti ile birlikte ihtiyaç çantası Yalova Belediyesi ekipleri tarafından hediye edildi.

Kurs ve Spor Etkinlikleri Devam Etti

2021 yılı içerisinde 1773 kursiyere çeşitli alanlarda kurslar verilirken yapılan spor etkinliklerine ise 1005 vatandaş katılım sağladı. Ayrıca Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü tarafından 71 gezi ve 6 etkinlik gerçekleştirildi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Sitemizde yapacağınız yorumlar kontrol edildikten sonra yayınlanacaktır.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL