Gündem

YILIN EN BAŞARILI KÜLTÜR ENDÜSTRİSİNE KATKI ÖDÜLÜ YALOVA BELEDİYESİNİN OLDU

AK Parti Genel Merkezinin  düzenlemiş olduğu Yerel Yönetimler Kültür Sanat Kongresi, Ankara’da yapıldı. Kültürel faaliyetlerin ele alındığı kongrede Yalova Belediyesi, AK Partili belediyeler arasında yapılan değerlendirme sonucunda ‘Yılın En Başarılı..

YILIN EN BAŞARILI KÜLTÜR ENDÜSTRİSİNE KATKI ÖDÜLÜ YALOVA BELEDİYESİNİN OLDU

AK Parti Genel Merkezinin  düzenlemiş olduğu Yerel Yönetimler Kültür Sanat Kongresi, Ankara’da yapıldı. Kültürel faaliyetlerin ele alındığı kongrede Yalova Belediyesi, AK Partili belediyeler arasında yapılan değerlendirme sonucunda ‘Yılın En Başarılı Kültür Endüstrisine Katkı’ ödülüne layık görüldü.

AK Parti Yerel Yönetimler ile Çevre, Şehir ve Kültür Başkanlıkları tarafından Kızılcahamam’da, “AK Parti Yerel Yönetimler Kültür Sanat Kongresi” düzenlendi. Kongreye yaklaşık 200 belediye başkanı, bu belediyelerin kültür ve sosyal işlerden sorumlu daire başkanları ile müdürleri katıldı.

AK Parti’nin kültür ve sanata bakışı, AK Parti belediyeciliğinde kültür-sanatın yeri, kültür-sanat-mekan yönetimi ile dijital dünyada kültür-sanat gibi birçok konu, kongrenin gündeminde yer aldı.
Yalova Belediyesi’ne Bir Ödül Daha
Yerel yönetimlerde kültür-sanat alanında başarılı çalışmalar yapan belediyelere de ödüllendirildi. 2021 yılı kültürel faaliyetlerin değerlendirildiği kongrede Yalova Belediyesi, ‘Yılın En Başarılı Kültür Endüstrisine Katkı’ ödülüne layık görüldü. Ödülü Yalova Belediye Başkan Vekili Mustafa Tutuk, AK Parti Genel Merkez Yerel Yönetimler Başkanı Mehmet Özhaskesi’nin elinden aldı.

‘YALOVA BUTİK BİR ŞEHİR’
Yalova hayatımızın her anına dokunabilen butik bir şehir diyen Yalova Belediye Başkan Vekili Mustafa Tutuk; “Yalova; eğitim şehri, spor şehri, sanat şehri, turizm şehri, doğa şehri, deniz şehri, kültür şehri kısacası içerisinde birçok özelliği bulunduran Türkiye’nin yüzölçümü en küçük ama özellikleri en geniş şehri.

2021 yılı Yalova’mızın düşman işgalinden kurtuluşunun yıldönümüydü. Ayrıca dünyayı etkisi altına alan pandemi nedeniyle uygulanan kısıtlamaların yavaş yavaş son bulduğu yıldı. Hem şehrimizin düşman işgalinden kurtuluşunu coşkuyla kutlamak hem de vatandaşlarımızın evlerde geçirmiş oldukları süreci geride bırakarak yeniden sosyal hayata adapte olmalarını sağlamak adına birçok etkinlik düzenledik. Geçtiğimiz yıl haziran ayından itibaren başlattığımız etkinliklerimizi yaz ayları ile sınırlı bırakmayıp yılın 12 ayına yayarak devam ettiriyoruz.

Ankara’da partimizin Yerel Yönetimler Başkanlığınca organize edilen AK Parti Yerel Yönetimler Kültür Sanat Kongresi’nde yapmış olduğumuz bu faaliyetleri tüm belediye başkanlarımız ile paylaştık. Orada yapılan değerlendirmeler sonrasında çalışmalarımız Genel Merkezce ödüle layık görüldü. Ödülümüzü tüm halkımız adına aldık.Bizleri bu ödüle layık gören parti büyüklerimize ve bu ödülü almamızda rolü olan tüm çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Yalova için çalışmaya devam” dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Sitemizde yapacağınız yorumlar kontrol edildikten sonra yayınlanacaktır.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL