Genel

ÇÖP KONTEYNERLERİNİN TEMİZ OLMASI SİZİN ELİNİZDE

Yalova Belediyesi ekipleri, Kurban Bayramı öncesinde şehir genelinde temizlik çalışmalarını yoğunlaştırdı. Mahalle, cadde ve sokaklarda temizlik çalışmalarına devam eden ekipler, çöp konteynerlerinin deterjan ve dezenfektanlı tazyikli sularla yıkamasını gerçekleştiriyor. Şehir..

ÇÖP KONTEYNERLERİNİN TEMİZ OLMASI SİZİN ELİNİZDE

Yalova Belediyesi ekipleri, Kurban Bayramı öncesinde şehir genelinde temizlik çalışmalarını yoğunlaştırdı.

Mahalle, cadde ve sokaklarda temizlik çalışmalarına devam eden ekipler, çöp konteynerlerinin deterjan ve dezenfektanlı tazyikli sularla yıkamasını gerçekleştiriyor. Şehir merkezinde mahalle bazlı çöp konteynırlarını belli bir noktada toplayan Yalova Belediyesi ekipleri, yapmış oldukları bu temizlik çalışması sırasında trafik akışını da aksatmıyor.

Belli noktada toplanan çöp konteynerleri ilk önce deterjan ve dezenfektan sıkıldıktan sonra, çöp konteyner yıkama aracının içinde yaklaşık 5 dakika tazyikli suyla yıkanarak temiz bir duruma getiriliyor. Vatandaşlara daha temiz bir Yalova için el birliğiyle çalışılması yönünde çağrı yapan Yalova Belediyesi ekipleri; “Sağlığımız ve çevremiz için çöplerin konteynerlere ağızlarının bağlanarak atılması gerekiyor. Vatandaşlarımızın konteynerlere gelişi güzel çöplerini atmaları durumunda belli bir süre sonra sıvılar akıyor ve koku meydana geliyor. Ayrıca atılan her çöpten sonra konteynerlerin kapaklarının kapatılmalarını önemle rica ediyoruz” dediler.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Sitemizde yapacağınız yorumlar kontrol edildikten sonra yayınlanacaktır.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL