Bölge Genel Güncel Gündem

KARAMÜRSEL’DE CUMHURİYET BAYRAMI KUTLAMALARI

Cumhuriyetin kuruluşunun 98. Yıldönümü kutlamaları tüm yurtta olduğu gibi Karamürsel’de de Atatürk anıtına çelenk konulmasıyla start aldı. Atatürk anıtında düzenlenen törene Karamürsel Belediye Başkanı İsmail Yıldırım, İlçe Kaymakamı Osman Aslan..

KARAMÜRSEL’DE CUMHURİYET BAYRAMI KUTLAMALARI

Cumhuriyetin kuruluşunun 98. Yıldönümü kutlamaları tüm yurtta olduğu gibi Karamürsel’de de Atatürk anıtına çelenk konulmasıyla start aldı.

Atatürk anıtında düzenlenen törene Karamürsel Belediye Başkanı İsmail Yıldırım, İlçe Kaymakamı Osman Aslan Canbaba, Cumhuriyet Savcısı Cihat Karakaya, İlçe Jandarma Komutanı Burhan Demir, İlçe Emniyet Müdürü Abdullah Tırpan, Siyasi Parti İlçe Başkanları, Belediye Meclis Üyeleri, Daire Amirleri, STK’lar, Öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı adına düzenlenen Tören Kaymakamlık, Belediye Başkanlığı ve İlçe Jandarma Komutanlığı makamlarının Atatürk Anıtına çelenklerin sunulmasıyla başladı. Ardından saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasıyla resmi tören sona erdi.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı yıl dönümü kutlamaları yarın sabah 10:00’da İlhan Çınar alanında düzenlenecek etkinlikler ve saat 20:00’da Karamürsel Belediyesi Halı Sahası önünde düzenlenecek olan Fener Alayı ile devam edecek.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Sitemizde yapacağınız yorumlar kontrol edildikten sonra yayınlanacaktır.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL