Bölge

VALİ EROL TARİHİ CAMİYİ GEZDİ

Altınova ilçesine bağlı Ayazma Köyü’nde restore edilme kararı alınan asırlık Ayazma Camisini inceleyen Yalova Valisi Muammer Erol, Yalova İl Genel Meclisi Başkanı Hasan Soygüzel’den bilgiler aldı. 100 yıl önce yapılan..

VALİ EROL TARİHİ CAMİYİ GEZDİ

Altınova ilçesine bağlı Ayazma Köyü’nde restore edilme kararı alınan asırlık Ayazma Camisini inceleyen Yalova Valisi Muammer Erol, Yalova İl Genel Meclisi Başkanı Hasan Soygüzel’den bilgiler aldı.
100 yıl önce yapılan ve yıllarca ibadet amacıyla kullanılan ancak günümüzde yıkılmaya yüz tutan tarihi Ayazma Camisi’nin yeniden insanlığa kazandırılması amacıyla İl Özel İdaresi harekete geçmişti. Bu noktada yapılacak olan çalışmaları yerinde incelemek isteyen Yalova Valisi Muammer Erol, tarihi yapıyı gezdi. Vali Erol’a Yalova İl Genel Meclisi Başkanı Hasan Soygüzel, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Selim Karahan ve İl Genel Meclisi Altınova üyeleri de eşlik etti. Vali Erol’a tarihi Ayazma Camisi’nin restorasyonunun nasıl yapılacağı ve ne gibi adımların atılması gerektiğini anlatan Yalova İl Genel Meclisi Başkanı Hasan Soygüzel ilin tarihi zenginliklerinin bir bir ortaya çıkartıldığını belirtti. Yalova Valisi Muammer Erol ise bir ilin tarihine sahip çıkmasının önemine değinerek İl Genel Meclisi Başkanı Hasan Soygüzel’i çalışmalarından dolayı kutladı.
Ardından Vali Erol’un ziyareti ve caminin restorasyonu ile ilgili bilgi veren Soygüzel, “Yalova’mızın tarihi ve kültürel değerlerini ortaya çıkarmak ve ihya etmek için var gücümüzle çalışıyoruz. Valimiz Muammer Erol ve İl Genel Meclis Üyesi arkadaşlarımla birlikte, Altınova ilçemizin Ayazma köyünde bulunan ve unutulmak üzereyken gün yüzüne çıkarılan, tarihî Yukarı Ayazma Camii’nde inceleme yaptık” dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Sitemizde yapacağınız yorumlar kontrol edildikten sonra yayınlanacaktır.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL