Gündem

YEŞİLAY BAŞARIYA DOYMUYOR

Yeşilay Yalova Şubesi’nden Bir Başarı Daha Gençlik Projeleri Destek Programı 2020 Yılı I. Çağrı Dönemi kapsamında Türkiye çapında düzenlenen hibe destek programında Türkiye Yeşilay Cemiyeti Yalova Şubesi tarafından başvurusu yapılan..

YEŞİLAY BAŞARIYA DOYMUYOR

Yeşilay Yalova Şubesi’nden Bir Başarı Daha

Gençlik Projeleri Destek Programı 2020 Yılı I. Çağrı Dönemi kapsamında Türkiye çapında düzenlenen hibe destek programında Türkiye Yeşilay Cemiyeti Yalova Şubesi tarafından başvurusu yapılan “Zümrüt” isimli projeye rekor başvuru arasından kabul edilerek destek almaya hak kazandı.

Projeyi hayata kazandıran aynı zamanda proje koordinatörü olan Kubilay ÖZER; “ Yeşilay olarak sürekli olarak Yalova’ya kazanım sağlamaya çalışıyoruz. Bu sene içerisinde kabul edilen üçüncü projemiz. Bu da bizleri ziyadesi ile memnun ediyor. Zümrüt Projemizle de; Yalova ilinde ikamet eden 100 erkek ve 100 kız öğrencinin ortaokul, lise, üniversite ve dezavantajlı gruplar dâhilinde sınıflandırılarak, proje akışı içerisinde kendilerinin okuma alışkanlığını sağlamak ve eğitim alacakları yer olarak kullanmak adına “Kitap Kahve” kurarak, uzman iş insanları, sporcular, sanatçılar, öğretmenler, akademisyenler tarafından; kişisel gelişim, okuryazarlık, atölye çalışmaları, kariyer planlama eğitimi, deneyim paylaşımları, akademik olarak geleneksel okçuluk eğitimi, müze gezileri gerçekleştirilecektir. Proje başında yapılan anket çalışmaları ve proje sonu yapılacak anket çalışmaları ile gençlerimizin gelişimi somut olarak görülecektir. Bu sayede projeye dâhil olan gençler gelişimlerini en iyi şekilde sağlamış olacaklardır.” Diyerek projeyi kısaca özetledi.

Yeşilay Yalova Şube Başkanı Ali Faik Aydın proje ile ilgili olarak; “ Süreç içerisinde birçok projeye imza attık. Yalova’ya kazandırdık. Zümrüt Projesi de bunlardan biri. Dört bin başvuru arasından seçilmesi de bizi mutlu etti. Proje içerisinde bizler, kurumlarımızla da çalışacağız. Projeyi tüm Yalova olarak sürdüreceğiz. Bu sayede gençlerimizin hayatlarına dokunacak ve gelişimlerine katkı sağlayacağız. Bu noktada velilerimize de görev düşüyor. Projeye dâhil etmek istedikleri çocuklarının isimlerini ve iletişim bilgilerini bizlere ulaştırmaları yeterli olacaktır. Görecekler ki proje sonunda öğrencilerimizin kişisel gelişimi üst seviyede olacaktır. “ dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Sitemizde yapacağınız yorumlar kontrol edildikten sonra yayınlanacaktır.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL