Bölge Genel Güncel Gündem Siyaset

SIKI DENETİM

Altınova’da marketlere denetimi   COVID19 tedbirleri kapsamında işletmeleri “Dinamik Denetim Modeli “ile denetleyen Altınova Belediyesi Zabıta Amirliği ekipleri, ilçedeki marketlerde fiyat ve raf ömrü denetimleri yaptı. SIKI DENETİM Altınova Belediyesi..

SIKI DENETİM

Altınova’da marketlere denetimi

 

COVID19 tedbirleri kapsamında işletmeleri “Dinamik Denetim Modeli “ile denetleyen Altınova Belediyesi Zabıta Amirliği ekipleri, ilçedeki marketlerde fiyat ve raf ömrü denetimleri yaptı.

SIKI DENETİM

Altınova Belediyesi Zabıta Amirliği Ekipleri, 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Kanunu hükmünce, marketlerde fahiş fiyat ve raf ömrü denetimi yaptı. Denetimlerde, gıda ve temel tüketim ürünlerine yönelik haksız fiyat artışı, gramaj ve raf ömrü kontrolleri de yapıldı. Ekipler, ürünlerin raf fiyatları ve kasa fiyatlarını karşılaştırıp son kullanma tarihlerine baktılar.

“DEVAM EDECEK”

Altınova Belediyesi Zabıta Komiseri İlker Gülbahar denetimlerin devam edeceğini belirterek, “Vatandaşlarımızın sağlıklı, hijyenik bir ortamda gönül rahatlığıyla alışveriş yapmaları için her an görevimizin başındayız. Denetimler sırasında esnafımızı eksiklikleri konusunda uyarıyoruz. Halkımızın sağlığı ve güvenliğinin yanı sıra halkın ekonomisinin de takipçisiyiz. Esnafımıza da duyarlılıklarından dolayı teşekkür ederiz” dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Sitemizde yapacağınız yorumlar kontrol edildikten sonra yayınlanacaktır.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL